قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / مقالات ورزشی / علم تمرین / بهره وری از علم برای نتیجه

بهره وری از علم برای نتیجه

سلام و عرض ادب و احترام به دوستان عزیزم در اولین مقاله این وب سایت قصد دارم خلاصه توضیحاتی رو در مورد بخش هایی از بدن رو از کتاب تمرین های قدرتی و بدنسازی پروفسور تئودور بومپا پدر علم تمرین رو به اشتراک بزارم .

برای هر کار آموز جدی تمرین های قدرتی و پرورش اندام درک از فیزیولوژی ماهیچه و به ویژه ساختار ماهیچه و عملکرد اصلی انقباض آن از اهمیت و ویژه ای برخوردار هست

ساختار بدن 

بدن انسان حول اسکلت استخوانی تشکیل شده هست . محل برخورد دو یا چند استخوان را مفصل و نوارهای سفت پیوندی که آنها را بر روی هم قرار و محکم نگه داشته رباط می نامند . خب و این چهار چوب اسکلتی ما رو به وسیله حدود ۶۵۶ ماهیچه پوشیده شده که تقریبا ۴۰ درصد وزن بدن رو شامل میشه و هر دو انتهای ماهیچه به بافت پیوندی محکمی که تاندون نامیده میشه پیوندد می گردد و تمام کشش های تولید شده درون ماهیچه ها از طریق این اتصال تاندونی مستقیما به استخوان منتقل میشه .

خون رسانی به ماهیچه ها

تمامی ماهیچه ها دارای رگ های خونی که به صورن یک شبکه ظریف رگ های ریز که مویرگ و ورید نامیده میشه هستند . مویرگ ها مسئول رساندن خون اکسیژن دار و مواد مغذی جهت تهیه انرژی برای بافت ها بوده در حالی که وید ها خون عاری از اکسیژن و محصولات زائد همچون دی اکسید کربن را از بافت ها دفع میکند .

عصب رسانی به ماهیچه ها

ماهیچه ها دارای دو نوع اعصاب هستند :

اعصاب حرکتی : اعصاب مربوط به حرکت میشه که باعث منقبض شدن ماهیچه ها میشه

اعصاب حسی : اعصاب آگاهی های مردم به درد و جهت یابی را از بدن به سیستم عصبی مرکزی منتقل می کند

خب در مقاله های بعدی بیشتر در مورد انقباض ماهیچه ها و تارهای عضلانی و انواع ماهیچه ها و اصول تمرین های قدرتی رو بیشتر توضیح خواهیم داد .

درباره ی مرتضی اصبحی

مرتضی اصبحی هستم کارشناس تربیت بدنی علاقه مند به مباحث ورزشی ده سال سابقه ورزشی دارم و سه سالی هم میشه مربی گری میکنم در رشته های آمادگی جسمانی و بدنسازی و دوس دارم در این زمینه اطلاعاتم رو بروز کنم و در این وب سایت به اشتراک بزارم .

مطلب پیشنهادی

تغذیه برای فعالیت ورزشی

یکی از موضوع های مهم و مورد بحث در تغذیه ورزشی سوخت رسانی قبل ؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code